جوانی یا زیبایی

جوانی زیبایی نیست و زیبایی جوانی نیست
 معنی کلمه زیبایی با کلمه جوانی متفاوت است و بهتر است از زوایای دیگر هم به این موضوع نگاه کنیم ما باید آگاهی مان را تغییر دهیم
 .

ذهن زیبا

در این مقاله مواردی را که به آنها اطمینان دارم و اثر های آنها را یا تجربه کرده ام و یا از نزدیک دیده ام بصورت خلاصه جمع آوری کرده ام . امیدوارم برای آگاهی شما مفید باشد و اگر شما هم راهکار های دیگری را میدانید به ما اطلاع بدهید.

جوان شدن و جوان ماندن یک سبک زندگی سالم است .ما با کمترین اشتباه در انتخاب های مان می‌توانیم عمر خود را طولانی تر کنیم و هرچقدر سبک زندگی مان پیچیده و عجیب و غریب تر میشود ، طول عمرمان هم با ریسک های بیشتری مواجه میشود.

یک مثال کوچک درباره عمر بیشتر که همه ما می‌دانیم این است که مردم ۲ یا ۳ نسل قبل از ما میانگین عمرشان بیشتر از ما بود و اگر امکانات پزشکی الان را داشتند میانگین عمرشان خیلی بیشتر می‌شد.

ما می‌دانیم استفاده از خودرو هوا را آلوده می‌کند و هوای آلوده باعث بیماری و کاهش طول عمر می‌شود ولی اگر میشد حتی تا حمام خانه هم با خودرو میرفتیم.

ما می‌دانیم سیگار کشیدن ضرر دارد ولی سیگار میکشیم .

ما می‌دانیم فست فودها باعث اثرات منفی در دستگاه گوارش می‌شود  و به بدن ما صدمه می‌زند.  ولی برای پیدا کردن و معرفی کردن رستوران‌هایی که فست فود های تُپُل تر دارند از یکدیگر سبقت میگیریم.

ما می‌دانیم که ساعت بیداری و ساعت خواب در 24 ساعت چه زمانی است ولی شب ها بیداریم و روزها خمیازه می‌کشیم.

ما می‌دانیم مشروب و مواد مخدر با بدن ما و ذهن ما چکار می‌کند،  ولی به دنبال محصولاتی از این نمونه هستیم که دوز بالاتری دارند.

ما می دانیم که مصرف بیشتر قرص ها برای ضروری نیست ، ولی برای اینکه سریع بخوابیم مثل آبنبات قرص میخوریم.

ما می دانیم که رانندگی با سرعت زیاد احتمال تصادف و آسیب و یاحتی مرگر را در پی دارد ولی دوست داریم با سرعت زیاد حرکت کنیم. و خودروسازان هم به این مورد کمک می کنند.

ما می دانیم که برای هزار سال زنده نیستیم ولی به اندازه دو هزار سال پول جمع می کنیم حنو معمولأ افرادی که فقط به درآمد و پول فکر می کنند فشار روحی زیادی دارند و این فشارهای عصبی باعث می شود سیستم و هسته مرکزی بدن صدمه ببیند ولی باز هم رعایت نمی کنیم .

ما می دانیم که باید پول در اختیار، باشد ولی ما در اختیار پول هستیم .

ما خیلی خیلی چیزهایی را می دانیم که کدامین آنها برای ما ضرر دارد و کدامین آنها برای ما بی ضرر است .

ما می دانیم ولی به دانسته هایمان ایمان نداریم.
ما حتی خودمان را قبول نداریم

اکثر آدمها زمان زیادی از عمرشان را برای دانستن اینکه چه چیزهایی برای افزایش طول عمر مفید است و چه چیزهایی باعث میشود عمر انسان کوتاه شود، صرف می‌کنند و  در میهمانی ها یا همایش ها ، مثل فیلسوف ها این دانسته ها را می‌گویند و با این جمله ها ویترین خوبی از خودشان به. نمایش می گذارند و پُز می‌دهند . غافل از اینکه هر روز تعداد زیادی از این مدل فیلسوف ها با این همه دانستنی ها می ميرند و می روند زیر خاک ، بدون اینکه تغییری در دنیا اتفاق بیفتد .
 آفتاب فردا و فرداهای دیگر طلوع و غروب می‌کند چه ما باشیم ، چه نباشیم .
پس بهتر است از دانسته هایمان استفاده کنیم و بکار بگیریم ، قبل از اینکه دیر شود. و با داشتن عمر طولانی تر ، از زیبایی‌های این دنیا و موهبت های پروردگار بیشتر بهره مند شویم.

به زودی تعداد زیادی از راهکارهایی که به راحتی می‌توانیم آنها را برای افزایش عمر انجام دهیم به اطلاع شما می‌رسانیم.

با تشکر
https://www.saydama.com